Haber

Bakan Soylu’dan İmamoğlu’na çok sert tepki: İmamoğlu Türkiye’nin en büyük yalancısıdır

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Erzurum mitinginde yaşananların ardından sosyal medya hesabından İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na yönelik sert bir paylaşımda bulundu. Bakan Soylu, konuk olduğu ÜLKE TV’nin canlı yayınında, Ekrem İmamoğlu’nun Erzurum’daki provokasyonunu tek tek belgelerle anlattı, “Türkiye’nin gelmiş geçmiş en büyük yalancısı”söz konusu.

“BU PROVOKASYONU NASIL HAZIRLADIĞIMI ADIM ADIM AÇIKLAYACAĞIM”

Bakan Soylu yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

“Erzurum halkına provokatör diyen Ekrem İmamoğlu da provokatördür. Bu provokasyonu nasıl hazırladığını adım adım anlatacağım.”

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, ÜLKE TV’nin canlı yayınında önemli açıklamalarda bulunuyor.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun açıklamalarından satırbaşları:

“EKREM İMAMOĞLU TÜRKİYE’NİN GÖRDÜĞÜ EN BÜYÜK YALANCIDIR”

“Kendisini devletin üzerinde gören bu kişi. İBB’yi terör örgütü mensuplarıyla doldurarak, özellikle gittiği her yerde bu tür provokatif ve tahrik edici çalışmaları yürütüyor. Bugün Sivas’ta da mitingi vardı. İstanbul’daki görevi bittiği için mitingi var.” , kendisi Sivas Erzurum Türkiye’de.Hizmeti gerçekleştirmek için adımlar atıyor.Şimdi 4 Mayıs’tan sonra siyasi faaliyetler için izin verme hakkı olan YSK’da.Belirli prosedürler dahilinde kampanya yapabilirsiniz ama var Bir ilde böyle bir miting söz konusuysa alanlar var, mesela İstanbul’da çok kura var, ‘Böyle provokatif şeyler yaparsam kendi siyasetimi kurtarırım’ diyor. ‘ Bugün Sivas, Mevlana Meydanı bölgesinde 7 Mayıs’ta ‘halkı selamlama’ önerisinin oy çokluğuyla reddedilmesi için başvuruyor. Sizin için ayarladık’ diyor YSK. İstanbul Atatürk Havalimanı’nda bize dedikleri gibi orada da aynı form verildi. Ona rağmen bu beyefendi söylediği yerde miting yaptı. Bu hukuksuzluktur. Sonrası herkes istediği yerde istediği şeye sahip olabilir öyle bir şey yok bunu yapmasının tek bir sebebi var bu arkadaşın hastalığı var esasen kemal bey mansur yavaş ve imamoğlu birbirlerinden nefret ediyorlar ana rekabetleri değil bizimle ama kendileriyle.Sivas’ta başka yer gösterebilecekken YSK’nın bu işi burada inatla yapmak istemesinin asıl sebebi bu kavgayı kana bulamaktır.Cumhurbaşkanımız Erzurum mitingini nerede yaptı?İstasyonun yanında geniş bir alanda YSK’nin işaret ettiği yerde Akşener’deki gibi merkezde yapmak istediler, ‘orada yapamazsın, orası senin yerin’ dediler. Nereden? Kalabalık toplayamadıkları için. Kendi bedenimi göstereyim de çıkayım derler. Miting dediğiniz şey miting alanında yapılır. Ekrem İmamoğlu, Türkiye’ye gelmiş en büyük dolandırıcılardan biridir. O hem yalancı hem de dolandırıcıdır. “İBB Başkanımız Ekrem İmamoğlu’nun 7 Mayıs Pazar günü Yakutiye Kent Meydanı’ndan başlayarak “Cumhuriyet Caddesi”nde esnaf ziyareti gerçekleştireceğini bildirmek isterim. Cumhuriyet Halk Partili Suat Dülger imzalı Erzurum İl Başkanı Müsaade etmese de Bunların hepsi iftira niteliğindedir Toplum nezdinde itibarını yitirdiği çok açıktır İstanbul’da bir hizmeti yoktur Burada da bir provokasyon vardır. Van’da Selo’ya karşı özgürlük çığlıkları atılıyor, bunlar HDP ve PKK için zaferin alametleridir, kazandılar.”

“POLİS VE TOMAS MÜDAHALE ETTİ”

“Yalanı tepeden tırnağa bu kadar net söyleyen ikinci bir kişi yok. İstanbul mitinginde genel hazımsızlık. Midelerine oturdu. Büyük İstanbul Mitingi’nin konuşmaması için başarısız bir siyaset ortaya koymaya çalıştılar. Polis. ve TOMA’lar müdahale etti.Hastaneye kaldırılanlardan biri arbede çıkmadan kafasından yaralandı.Diğerleri burada ağrı var diyenler bakın bakın.Toplam tiyatro.Erzurum’da sözde milliyetçiler diyor.Erzurumlulara sesleniyor. provokatör.çok laf söylüyor.insanları kışkırtma ve sınıflama konusunda tam bir anlayışa sahip.allah türkiyeyi bu adamdan korusun.hele akşamdan sonra ağzı kontrolden çıkıyor.”ağzı ayarı falan yok.”

“ERZURUM’DA HERKES MİLLİYETÇİLİK DAMARINI EN YÜKSEK NOKTADA TAŞIYOR”

“Orada her şey açıkken her şey kendiliğinden gelişiyor. Aslında o da açılmasını istiyor. Yarım saat öncesine kadar bin kişilik kümeler sokaklarda dolaşıyor. Bunlar Erzurum’un milliyetçi vatandaşları. Germiş halkı sakin olmaya çağırdı. aşağı, yetkili arkadaşlar. O şehirdeki herkesin zirvesinde milliyetçi damar var. “Onlar bu noktada. Onlar Dadaş’tır. Bir şehit cenazesinin masrafı 15 bin, 20 bin. Bu şehirlerde kendi pahasına provokatif bir eylemde bulunmaya kalkarsanız Allah korusun. Arkadaşlarımın bunu çok başarılı bir şekilde başardığını düşünüyorum. Bir kişinin başının kanaması dışında başka bir olay yok.”

“TÜRK SİYASİ HAYATINDA BU YOK”

“Mitingin çok üstündeydi. Bir duruştu. Türkiye’nin var olan bütün kazanımlarına sahip çıkma duruşuydu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘Dünya 5’ten büyüktür’ sözüne bir yanıttı. Neye karşı bir itirazdı. Ecevit’e, Erbakan’a, Demirel’e yapıldı.ABD ve Avrupa’yı mağlup etmeyen siyasetçi kalmadı.Bugün hepsinin hayallerini gerçekleştiren Tayyip Erdoğan’a sahip çıkan bir millet meydanlardaydı.Orada kahramanların hayallerini gerçekleştiren Tayyip Erdoğan’a sahip çıkan bu ülkede 1 milyon 750 bin kişi vardı Cumhurbaşkanımız konuşuyor, Metrolarda binlerce insan sıraya girdi, hala arabalarla geliyordu, geliyordu. Kalabalık.Sohbet biterken bile insanlar oluşuyordu.Otobüslere sığmayıp dönen bir o kadar insan var.Birileri yürüyerek gelmeyi tercih etti.Türk siyasi hayatında böyle bir şey yok.Türkiye’nin siyasi hayatı “Hayatının en kalabalık mitingi gerçekleşti. Bu harika bir kucaklaşma. Tayyip Erdoğan için, Türkiye’nin geleceği için.”

“TÜRKİYE’Yİ LGBT’YE TAŞIMAK İÇİN EMİR ALIYORLAR”

“Her şey ortada. Bu seçimin özelliği herkesin rolünü açıkça oynaması. Kimse rolünü gizlemiyor. Karşı taraf istediğini oynuyor aslında. Türkiye’ye bakınca Türkiye’ye LGBT diyorlar. (DER SPIEGEL) Bu ne işe yarıyor? ünvan seçime 1 hafta kala demek Taht bozulur, hilal bozulur… 21 Şubat 1927 Atatürk için ‘Diktatör’… 1911 Atatürk için ‘Bıyıklı Diktatör’ Bir seçime gidiyoruz. Dışarıdan müdahale eden bir akıl var Bir yanda tutsaklar serbest bırakılacak Apo ve Selo’yu serbest bırakacağız mesajı Kandil bir şey söylüyor pas veriyor burası anında cevap veriyor adeta hareket yemini gibi Türkiye LGBT’ye içtiler.

“BİDEN’İN ‘BU KEZ DARBE DEĞİL SEÇİMDE’ AÇIKLAMASINI BIRAKMAMALIYIZ”

“Türkiye şu anda küresel egemenliğin en büyük çatışma alanı. Burası birinci çatışma alanı. Çünkü diğerlerine nüfuz edip burayı ele geçirebilmeleri gerekiyor. Biden’ın 2019’da söylediği sözleri hafife almamalıyız. ‘ Bu kez darbeyle değil, seçimle…” Tayyip Erdoğan’ın yaptığı en büyük devrim nedir diye sorarsanız, ‘1960’tan sonra kurulan sistemi tasfiye etti.’ Tayyip Erdoğan’ın eli milyon kere öpülmeli. Çok endişeliyim. Darbe başarısız oldu ve Türkiye darbe için teyakkuz halinde. 1915 Çanakkale Savaşı… Düşmanı içeri almadık. 2 yıl sonra 50 kilometre gelip kol kola gelmediler mi? 15 Temmuz bir işgal hareketidir. Tekrar söylüyorum, Tayyip Erdoğan’ın en büyük devrimi 1960’tan sonra ortaya çıkan sistemi tasfiyesidir. Düşünün son 2 yılda faili meçhul cinayetimiz olmadı. Türkiye batının yarattığı kurumları tasfiye etti. Burada birkaç istisna var. Bu o kurumdan değil, o kurumdan. Yöneticilerden kaynaklanır. Bazı medya organları Batı’nın ne söyleyeceğini söylerdi. Eskiden büyükelçiler Türkiye hakkında bir söz söyleyince herkes telaşa kapılırken, şimdi ABD lideri bir şey söyleyince Türkiye titriyor. Türkiye, Tayyip Erdoğan ile bu noktaya geldi. Dernek. Hiçbir şey söylemedik. 2 bin kişi toplandı. İnsanlar oradaydı. Dışarı çıktım ve hala oradalar. İnsanlar ‘Biz buradayız, yerimiz burası’ diye göstermek istiyor… Gezi olaylarından sonra Sayın Cumhurbaşkanımız Ankara’ya geldiğinde bunu gördüm. Fas’ta güneşten döndü, Mersin’e gitti, Mersin’den Ankara’ya geldi, burada aile, çocuklar, aileler bayraklarla bir yerlere koşuyor. Bir şey söylüyor millet, bu ülke ve bu devlet birçok konuda rekabet etmesine rağmen reis botu indirdi, batırmadı. İnsan kendi geleceğine ve geçmişine sahiptir.

“KANDİL AÇIKLAMALARI BENDEN ÇOK FAZLA”

“Batı’nın etkisindeki tüm ajanlar, casuslar ülkede olsa başa çıkabilir miyiz? Bir takım provokasyonlar, cinayetler olur. Türkiye’nin gündemini meşgul etmek için. Bunların hiçbiri artık olmuyor. Türkiye terörle mücadelede farklı bir şeyle karşılaşmıyor.Cumhur İttifakı’nın bileşenleri, bu medeniyet ne demek, Mescid-i Aksa, Buhara, Mescid-i Nebevi… Bütün medeniyeti kapsıyor.Cumhur İttifakı bunu görüyor millet. .Diğer ittifak ne vaat ediyor.Al-ver tavrı vaat ediyor.Bunlar Amerika’nın çocukları.ABD buradaki kamu kurum ve kuruluşlarına yeterince sızma yapamadığı için bunu siyasi partilerle yapıyor.Kandil benden çok açıklamalar yapıyor. 1 otobüs kayıp Cemil Bayık’tan Duran Kalkan’a kadar her biri “Sadece onlar değil aşağıdakiler de ifade vermeye başladı. Afrin’i özgürleştireceğiz, özerklik ilan edeceğiz diyorlar. Şimdi buradaki vatandaşlar bunu görüyor. Milletimiz bunu görüyor. Gençler de bunu görüyor. Gençler arasında ciddi bir AK Parti eğilimi var. Çünkü karşı taraftaki düzensizliği, düzensizliği, ahenksizliği, kakofoniyi, kaos yapısını çok net görüyorlar.

“AKŞENER ARTIK PKK İLE KARŞI DURAN BİR MİLLİYETÇİYDİ”

“Bakın 15 Temmuz darbe girişimi, pandemi, 6 Şubat depremi, sel, Ukrayna-Rusya savaşı, terör devlet baskınları… Bunların hepsini yaşadık. Parlamenter sistemde kalsak bunlar Bir gün hükümete destek olmazdı. Cumhur İttifakı ne pahasına olursa olsun ittifaktır. Meral Akşener ne diyor? Milliyetçiydi, şimdi PKK ile aynı safta duruyor. Masa kumar masası dedin sonra geri döndün. “Seçim sonuna kadar çenemi kapalı tutuyorum. Seçimden sonra Türkiye’de başka meseleler açılacak demektir. Türkiye hep birlikte koalisyon kayıplarını yaşadı. Çünkü” Batı bunlardan birine bulaşıyor. koalisyonlar ve o koalisyonu çözer.”

“15 MAYIS’TA CHP’DE YENİ BİR TASFİYE OLACAK”

“1989’daydı. Garaj Operasyonu vardı. CHP içinde bu mücadele hep devam ediyor. O gün operasyonu yapanlar bugün CHP’yi yönetenleri Türkiye’nin çıkarlarıyla bağlantılı görmüyorlar. Alınanlar o operasyonları yapan kümeleri tasfiye etti.15 Mayıs’ta CHP’de yeni bir tasfiye olur inşallah.CHP’yi yeniden kendi siyasi çizgisine çevirecekler bence.Sivas Kongresi var. 4-11 Eylül ve 11 Eylül Kararları da açıklanıyor.Sonuçta o kuruldan 2 karar görüşülüyor.Birincisi ABD’nin mandasını ve himayesini kabul etmemiz gerekiyor.İkincisi ise el verirsek veremeyiz diyor. Kolumuzu kurtarın Şartlar çok sıkı 2 karar var Milletin kararı milletin geleceğini kurtarır manda ve himaye kabul edilemez O günkü mandaları kabul eden zihniyet bugün CHP’yi işgal etti. çok net bir durum Amerikan mandaları CHP’yi işgal etti. Türkiye’ye manda ve Amerika rotası çizdiler.”

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu
escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
adalar escort
arnavutköy escort
ataşehir escort
avcılar escort
bağcılar escort
bahçelievler escort
bakırköy escort
başakşehir escort
bayrampaşa escort
beşiktaş escort
beykoz escort
beylikdüzü escort
beyoğlu escort
büyükçekmece escort
çatalca escort
çekmeköy escort
esenler escort
esenyurt escort
eyüp escort
fatih escort
gaziosmanpaşa escort
güngören escort
kadıköy escort
kağıthane escort
kartal escort
küçükçekmece escort
maltepe escort
pendik escort
sancaktepe escort
sarıyer escort
şile escort
silivri escort
şişli escort
sultanbeyli escort
sultangazi escort
tuzla escort
ümraniye escort
üsküdar escort
zeytinburnu escort
istanbul escort